Pravidelné odpolední aktivity
Všeználek

- Zde se děti seznamují s různými zajímavostmi – planetami, dělají se zde různé pokusy, pracují s beaboty,
učí se zacházet a pracovat s tablety a interaktivní tabulí. Mají možnost využívat koutek pro nadané děti.

Špagetka

- Zaměřená na pohybový rozvoj dětí
1) Děti se seznamují s různým náčiním (obručemi, stuhou, drátěnkou, míčky)
2) Cvičí na nářadí (trampolína, švédská bedna, kladinka, hrazda, žebřiny, aertrek)
3) Děti se učí nové pohybové hry a tanečky
4) Děti plní úkoly z programu „Se sokolem do života“

Veselá notička

- Děti zpívají různé písničky s doprovodem klavíru, kytary
- Hrají na dětské nástroje (tamburína, ozvučná dřívka, triangl, xylofon, bubínek)
- Využívají písničky s hrou na tělo (pleskání, tleskání, dupání, luskání)

Šikulka

- Zaměřeno na vyrábění a rozvoj jemné motoriky
- Práce s nůžkami, lepidlem, netradičními materiály (dřevo, látka, plast, samotvrdnoucí hmota);
výrobky slouží k výzdobě školky nebo si je děti mohou odnést domů;

Plavání

- Je organizováno plaveckou školou gymnázia Heyrovského v dopoledních hodinách. Děti se
zde pod vedením zkušených lektorů učí základům plavání zpočátku s pomůckami, později i bez pomůcek. Je určeno pro děti předškolního věku – předškoláky.

Odpolední aktivity organizované mimo mateřskou školu (pronájem tělocvičny OSVČ)

1) Všesportovní příprava s prvky gymnastiky Miloše Miškovice
- Určena převážně pro děti 3-4 roky
- Děti se zde seznámí se základními pohybovými dovednostmi, posílí a zpevní svalový aparát.
- Seznámí se s různými druhy pohybových aktivit mezi které patří nejen základní gymnastika, ale také základy atletiky a hry s míčem.

2) Gymnastika Andrey Kudličkové

- Určena pro děti 5-6 let s pohybovými základy
- Děti využívají gymnastické nářadí – aertrek, trampolínu, kladinu, hrazdu, rozkládací klín a učí se základním
gymnastickým dovednostem (kotouly, průvleky, výmyky, výskoky do dřepu, chůze po kladinách, hvězdy…)